O NAS

Jesteśmy grupą młodych, ambitnych osób, które postanowiły spełnić swoje marzenie o posiadaniu własnego klubu piłkarskiego! Sparta Marki jest dziełem pracy zarządu, zawodników, rodziny, przyjaciół i partnerów. 

Młodość to słowo, które dobrze nas opisuje – zarówno zarząd, trener jak i duża część zawodników to osoby młode. Nie skreślamy jednak bardziej doświadczonych osób – lubimy z nimi współpracować na boisku, jak i poza nim!

Mimo trudnych początków wychodzimy na prostą, odważnie i ambitnie patrząc w przyszłość!

W naszych głowach od dawna tlił się taki pomysł. To marzenie niemal każdego chłopca posiadać własny klub piłkarski. Nie inaczej było z nami.

Jak tylko uzyskaliśmy zdolność do czynności prawnych – osiągnęliśmy wiek 18-stu lat – wzięliśmy się do pracy!

Poza faktem spełniania marzeń, przyświecała nam idea szerzenia sportu, promowania aktywności fizycznej i zdrowia. To dla nas bardzo istotne wartości.

Nieoficjalnie zaczęliśmy działać z realizacją pomysłu na kilka miesięcy przed oficjalnym powstaniem klubu. Po załatwieniu masy formalności w końcu mogliśmy ruszyć z naszym projektem.

Sparta Marki uzyskała osobowość prawną 1 kwietnia 2019 roku. W naszych sercach istniała ona jednak już o wiele wcześniej 🙂

Już na wiosnę 2019 roku rozpoczęły się treningi i mecze sparingowe. 

(foto z założenia jak tam dajecie sobie ręce czy coś bo takie jest)

Początkowo nie mieliśmy dobrego pomysłu na nazwę. Przeglądaliśmy stare książki o nieistniejących już klubach piłkarskich. Natknęliśmy się na Spartę Warszawa. Stąd właśnie zaczerpnęliśmy inspirację dla nazwy naszej drużyny. 

Rzecz jasna nazwa brzmi MKS Sparta Marki – ze względu na to, że zdecydowanie mocniej identyfikowaliśmy się z Markami niż z Warszawą – to tutaj wychowaliśmy się, stawialiśmy pierwsze kroki na boisku i założyliśmy klub.

Na ten moment nasz sztab składa się z 3 osób (jak liczy się trener to 4) .

Prezes klubu: Patryk Puchnia
Na co dzień student fizjoterapii… (nie wiem czy chcecie tak po krótko pisać może o sobie żeby „fani” mogli was lepiej poznać? typu co studiujesz/ pracujesz/ zainteresowania/ od ilu lat gracie/ trenujecie w piłkę/ ulubiony kolor xdxd / znak zodiaku xdxd ? )

Wiceprezes klubu: Szymon Olszanko

Zainteresowany futbolem od dziecka, zagorzały kibic Manchesteru United, przez 2 sezony reprezentował barwy Marcovii Marki w drużynach juniorskich, student nauk politycznych na UW, pasjonat górskich wycieczek. Piłkarski idol: Wayne Rooney, a także ze względu na pozycję na boisku Nemanja Vidić.

Członek zarządu klubu: Jan Chodkowski

Zapraszamy do zakładki KONTAKT na naszej stronie 😉 Trener oraz członkowie zarządu chętnie udzielą więcej informacji na ten temat.

Polecamy także śledzić nasze konta w mediach społecznościowych, gdzie pojawiają się stosowne informacje 🙂

GDZIE TRENUJEMY ?

WTORKI

20.30 - 22.00

CZWARTKI

20.30 - 22.00